Interesująca historia kościołów w Trzęsaczu

Interesująca historia kościołów w Trzęsaczu

Trzęsacz, choć niewielki posiada dwa kościoły - choć może nie do końca, ponieważ z jednego z nich została już tylko jedna ściana. Proces, podczas którego do tego doszło oraz wiążące się z tym legendy spowodowały jednak, że jest on obiektem znanym w całej Europie.

Losy drugiego kościoła zaś, są bezpośrednio powiązane z tym pierwszym, z tą różnicą, że świątynia stoi i funkcjonuje do dziś.

Zaciekawieni? Na kolejnych dwóch slajdach przybliżymy dokładniejsze historie obu świątyń, które z całą pewnością warto poznać


Dodano: 2021-08-25 12:51:00
0 / 2 Następny

Komentarze (2)
Anonim
25.08.2021 15:31

Miałem okazję być w Trzęsaczu w zeszłym roku, niby malutka mieścinka, ale fajnie wspominam ten czas

Anonim
7.04.2024 12:29

Jest to znakomita ilustracja dotycząca "narzekań i działań" tzw ekologów ,ich "troski" o zatrzymanie degradacji i końca naszej planety. Najpierw nic nie robiono, pewno tylko palono w "kopciuchach" drewnem. Postęp niszczących działań wiatru i morza był olbrzymi. Potem w roku 1750 wkroczył człowiek (nie ekolog). W znaczącej skali zahamowano niszczące działania natury a w 1994, dzięki postępowi nauki uratowano to co było można. Czy wygrano z naturą? Raczej nie. Ale nauka (nie jakaś ekologia) jest w stanie doprowadzić do coś w rodzaju remisu w walce z naturą, Dlatego jeste spokojny o los Gdańska, New Yorku i innych miejsc na ziemi.

Dodaj komentarz