Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Trzęsaczu

Weekend nad morzem w Trzęsaczu to bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy w 2016r. potrzebują choć na krótko oderwać się od szarej, wielkomiejsko-korporacyjnej rzeczywistości. Albo też czują, że muszą tymczasowo zmienić klimat na bardziej przyjazny dla organizmu. Bez względu na powód, taki mały wypad pozwoli na chwilę odetchnąć, zrelaksować się i nabrać energii do działania. A przy okazji może też nieco poszerzyć horyzonty i zwiększyć wiedzą na różne ciekawe tematy.

Żaden przyjazd do Trzęsacza, na weekend albo i na dłużej, nie może obejść się bez oględzin słynnych ruin kościoła, stojących na krawędzi stromego (choć już zabezpieczonego) klifu. Wiele ciekawostek o tej słynnej budowli przedstawia pobliskie, obficie korzystające z multimediów nowoczesne muzeum. Z ciekawszych zabytków warto zobaczyć jeszcze kościół Miłosierdzia Bożego, pobliskie pałace oraz dworzec kolejowy.

Z uwagi na wiele intrygujących “wabików turystycznych” w kilku pobliskich miejscowościach, zatrzymując się na weekend nad morzem w Trzęsaczu warto zaplanować sobie kilka wycieczek. Kursująca po Wybrzeżu Rewalskim kolejka wąskotorowa to nie jest wyłącznie wygodnym środkiem transportu, ale też sporą atrakcją samą w sobie - nie tylko dla dzieci i fanów retro. Z pewnością warto wybrać się, także na piechotę po plaży, do Niechorza. Łatwo je poznać, ze względu nad dominującą nad okolicą latarnią morską. Ze szczytu rozpościerają się zachwycające widoki. Godne polecenia jest też Muzeum Figur Woskowych - nawet jeśli renomą ustępuje temu w Międzyzdrojach.

Osoby poszukujące jakiegoś romantycznego miejsca na spędzany tylko we dwoje weekend nad morzem, również powinny zastanowić się nad Trzęsaczem. W odległości mniejszej niż 3km od centrum znajdują się aż dwa zakątki, wyróżniające się iście bajkowym nastrojem. Mowa o magicznym ogrodzie, jakim jest Park Przyjaciół Pustkowa, a także rewalskiej Alei Róż i Zakochanych. O wspólnym podziwianiu malowniczych wschodów i zachodów słońca w dowolnym punkcie nad brzegiem morza nie wspominając.

I niech nikogo nie dziwi, iż nie padło nawet słowo na temat opalania się czy morskich kąpieli. Weekend nad morzem w Trzęsaczu - wbrew temu co może się niektórym jeszcze w 2016r. wydawać - nie jest wyłącznie wakacyjną, wymagającą prawdziwie letniej pogody możliwością. Żeby nie być gołosłownym, wystarczy zwrócić na baczną uwagę na powyższe atrakcje oraz wyobrazić sobie, jak piękne mogą być jesienne i zimowe sztormy oglądane z bardzo bliska. A tutejsze klify stwarzają ku obserwacji tego zjawiska wprost idealne warunki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA w Karpaczu.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz