Trzęsacz - dlaczego warto pojechać do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie?

Zachodniopomorski, leżący bezpośrednio nad morzem Trzęsacz słynie przede wszystkim z malowniczych plaż, świetnych warunków paralotniarskich oraz ruin średniowiecznego kościoła na klifie. Z perspektywy rodziny z dziećmi to niekoniecznie najciekawsze atrakcje. Na szczęście całkiem blisko jest Dziwnów z Parkiem Miniatur Kolejek - unikalnym miejscem, powszechnie uważanym za najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję na wybrzeżu.

Biorąc pod uwagę potencjał i możliwości, jakie czekają w parku na wszystkich chętnych turystów, absolutnie nie ma się czemu dziwić. Tytułowe miniatury to wierne repliki polskich latarni (przede wszystkim) oraz modele innych zabytków, jak choćby znanych skądinąd pozostałości po średniowiecznym kościółku na klifie. Krótko mówiąc: jedna wizyta tutaj to jak wycieczka po niemal całym wybrzeżu. Kolejki zaś występują w paru ciekawych odmianach, a polecane atrakcje wcale się na tym nie kończą. Ani w Dziwnowie, ani w samym Parku Miniatur i Kolejek.

Atrakcje dla dzieci

W oczach najmłodszych największym walorem zapewne okaże się Kolejka Parkowa - malutki skład pasażerski, ze zrekonstruowanym w skali 1:6 parowozem Px48 jako dymiącą i hałasującą lokomotywą w roli głównej. Równie wielką frajdą będą również parkowe place zabaw. No i oczywiście pałaszowane ze smakiem gofry oraz lody.

Atrakcja dla dorosłych

Ciut starsi goście odwiedzający dziwnowski Park Miniatur i Kolejek równie dobrze bawią się ogromnej, wypełnionej cieszącymi oko detalami makiecie kolejowej. Ponad kilometr torów, zróżnicowana trasa i “przeszkody terenowe”, realistyczne i/lub bajkowe pociągi mknące po szynach… Powrót do dzieciństwa murowany. A do tego niezła kawa, parkowe alejki w cieniu drzew czy możliwość wybrania się w morski rejs - w pobliskim porcie, rzecz jasna już po wyjściu z parku.

Atrakcje dla grup zorganizowanych w każdym wieku

Obok wciągającej rozrywki, zielone szkoły mogą spodziewać się subtelnie przekazywanych walorów edukacyjnych. Przewodnicy przekazują uczestnikom kolonii sporo ciekawostek w trakcie zwiedzania - taka przyjemniejsza niż w szkole lekcja z pogranicza historii i geografii. Zorganizowane grupy mogą także liczyć na znakomite atrakcje dodatkowe, takie jak grill / ognisko, fascynujące występy artystyczne czy najróżniejsze zabawy z profesjonalnymi animatorami.

Park Miniatur i Kolejek znajduje się niespełna 20 minut jazdy samochodem od Trzęsacza (<20 km). Trzeba po prostu wjechać na główną drogę (DW 102), obrać kierunek na Międzyzdroje i praktycznie cały czas jechać prosto do Dziwnowa. Tam, za mostem zwodzonym, należy skręcić w drugą w lewo (ul. Marynarki Wojennej). Zainteresowanych wycieczką z Trzęsacza do Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej oraz profili mediów społecznościowych tej wspaniałej atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Dodano: 2017-06-19
Komentarze (1)
Anonim 25.08.2021 15:41

Chetnie odwiedzimy

Dodaj komentarz