Trzęsacz - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Jakie atrakcje turystyczne kojarzą się z Trzęsaczem w pierwszej kolejności? Najprawdopodobniej zdecydowana większość ewentualnych ankietowanych wskazałaby na słynne ruiny gotyckiego kościoła. Jako główny wabik na zieloną szkołę raczej się nie nadają. Może plaże byłyby lepsze? Tylko że na letnich koloniach nie jest to nic naprawdę wyjątkowego. Co w takiej sytuacji mają zrobić organizatorzy wczasów dla grup zorganizowanych w tym rejonie zachodniopomorskiego? Wystarczy, że dokładniej zapoznają się z możliwościami w miasteczku i okolicach, żeby szkolnej wycieczce ułożyli bardzo dobry, wypełniony miłymi niespodziankami program pobytu.

Oglądanie pozostałości po zabytku razem z grupą zorganizowaną koniecznie trzeba uzupełnić o wizytę w Multimedialnym Muzeum na Klifie. Nowoczesny, interaktywny sposób prezentacji historii w przypadku uczestników zielonych szkół sprawdza się o wiele lepiej niż statyczne wystawy. Wycieczki szkolne do takich miejsc mają niekwestionowany walor edukacyjny: wiadomości są łatwiej przyswajane, udaje się też zachęcić dzieci z kolonii do późniejszego, samodzielnego poszerzania zdobytej wiedzy. A ciekawych dla nich atrakcji w Trzęsaczu jest o wiele, wiele więcej.

Doskonałym wyborem na urozmaicenie wycieczki szkolnej będzie niezwykle klimatyczna podróż Nadmorską Kolejką Wąskotorową. W czasach Pendolino i unowocześniania taboru, jazda mocno oldskulowymi pociągami będzie dla dzieciaków z zielonej szkoły prawdziwie wyjątkowym doznaniem i niecodzienną atrakcją. Z Trzęsacza można zabrać kolonię na krajoznawczą wycieczkę po znacznej części Wybrzeża Rewalskiego - nie tylko jego stricte nadmorskim pasie. Zorganizowana grupa może się spodziewać kilku dodatkowych opcji, niedostępnych dla turystów indywidualnych.

A skoro już stało się jasne, że pociągi mogą naprawdę zaintrygować gromadkę dzieci na zielonej szkole, to koniecznie trzeba je zabrać do dziwnowskiego Parku Miniatur i Kolejek. Jedną z głównych atrakcji tego iście magicznego w oczach młodocianej grupy zorganizowanej miejsca jest przeogromna makieta kolejowa. Taka, o jakiej pewnie marzyło kiedyś sporo dzieci z odwiedzających park szkolnych wycieczek. Mała, acz bardzo malownicza trasa składa się z kolorowych składów, mostów, tuneli, wiaduktów, dworców… Kolonia w wieku młodzieżowym więcej uwagi poświęci zapewne wiernym modelom latarni morskich w Polsce i związanym z nimi podaniami ludowymi, opowiadanymi przez przewodników. Park Miniatur i Kolejek znajduje się mniej niż 20 km od Trzęsacza.

Ci, którym marzy się zielona szkoła w Trzęsaczu na sportowo, też powinni być usatysfakcjonowani. W gminie jest kilka dużych kompleksów z najróżniejszymi boiskami do najpopularniejszych dyscyplin, a to dopiero podstawy tego, jak można uczynić kolonię aktywną i zrelaksowaną jednocześnie. Niewątpliwą atrakcją, na jaką spokojnie można namówić szkolną wycieczkę, będzie także wizyta na polu do minigolfa. Z kolei moc ekstremalnych wrażeń grupom zorganizowanym dostarczą rajdy na torze quadów oraz loty paralotniami - oczywiście w tandemie, z profesjonalnym instruktorem za sterami.

Dodano: 2017-02-06 11:12:00

Komentarze (1)
Anonim
25.08.2021 15:42

Moj chrześniak lubi kolejki, moze odwiedzimy w przyszlym roku

Dodaj komentarz