Stolice Europy warte odwiedzenia

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, gdzie wybrać się na najbliższą wycieczkę polecamy Ci odwiedzenie stolic naszych sąsiadów, czyli Słowacji, Czech i Niemiec. Najlepiej na taką podróż wybrać się samochodem. 

Podróż za granicę samochodem

Zanim jednak siądziesz za kierownicą auta i ruszysz w podróż, pamiętaj, że w Niemczech, Czechach i na Słowacji potrzebna jest winieta. Pamiętaj, że możesz kupić winiety online, lepiej załatwić to przed wyjazdem i nie przejmować się opłatami podczas wyjazdu.

Ponadto, w tych krajach obowiązkowym wyposażeniem samochodu jest apteczka, a w Czechach i na Słowacji także kamizelki odblaskowe i koło zapasowe, wraz z niezbędnymi akcesoriami do jego wymiany (lewarek, klucze). Dodatkowo ważne OC (polskie),dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Każda osoba przekraczająca granicę powinna też mieć ważny co najmniej 6 miesięcy dowód osobisty.

Słowacja

Bratysława to przepiękna stolica Słowacji. Znajdziesz tu kilka ciekawych atrakcji. Zamek Bratysławski to wspaniała budowla górująca nad miastem. Jest on udostępniony do zwiedzania. Spacerując po zamku, można podziwiać piękny widok na okolicę, a to dlatego, że zamek położony jest 85 metrów nad rzeką Dunaj. Warto również przejść się na starówkę, usiąść przy stoliku, którejś restauracji i spróbować pysznych lokalnych dań. Następnie odwiedź kościół Świętej Elżbiety, Jest to prześliczna świątynia cała pomalowana na niebiesko. Fundatorem świątyni był sam cesarz Franciszek Józef I. Kolejną ciekawą budowlą jest Katedra Świętego Marcina. Jest to największa i najstarsza świątynia w Bratysławie. Przez 300 lat odbywały się w niej koronacje królów Węgierskich. Oczywiście to tylko część atrakcji w tym wspaniałym mieście.


Praga

Pragę każdego roku odwiedza mnóstwo turystów z całej Europy. Jedną z ciekawszych atrakcji są grające fontanny. Co wieczór odbywają się na nich pokazy świetlne z muzyką. W sezonie letnim wizualizacje urozmaicają przedstawienia taneczne i koncerty. Zamek na Hradczanach to następne miejsce, które musisz odwiedzić podczas wizyty w Pradze. Zamek ten został wpisany do księgi rekordów Guinnessa, a to za sprawą jego powierzchni. Obecnie zamek jest siedzibą prezydenta Czech. Podczas przechadzki po rynku warto podejść pod ratusz, na którym znajduje się zabytkowy zegar astronomiczny. Pokazuje on fazy księżyca oraz położenie słońca. Są na nim również ruchome figury przedstawiające dwunastu apostołów i inne postacie. Oczywiście odwiedzając Czechy, trzeba spróbować ich lokalnego piwa i skosztować regionalnych potraw.


Berlin

Berlin to kolejna stolica, którą warto odwiedzić ze względu na znajdujące się tutaj zabytki. Najbardziej rozpoznawalną budowlą w Berlinie jest Brama Brandenburska. Jest to symbol zjednoczenia Niemiec. Na górze na bramie umieszczona została rzeźba bogini Nike. Jednym z ładniejszych miejsc w Berlinie jest również parlament. Budynek jest w stylu neorenesansowym ze szklaną kopułą na szczycie. Na szklaną kopułę można się dostać windą i schodami. Została tu przygotowana platforma widokowa, z której rozpościera się przepiękny widok na miasto. W Berlinie znajdziesz jeszcze mnóstwo innych ciekawych atrakcji. Spakuj walizki i jedź w podróż po stolicach naszych sąsiadów, z pewnością będziesz zachwycony tą podróżą.

Dodano: 2022-07-04 10:54:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz