Ranking plaż nad polskim morzem

Wybierając się na wakacje nad polskim morzem, możesz być zaskoczony, jak bardzo plaże nad Bałtykiem są różnorodne. Znajdziesz wśród nich szerokie, ciągnące się kilometrami kąpieliska odwiedzane każdego roku przez tysiące turystów z wszystkimi możliwymi atrakcjami i kameralne miejsca ukryte wśród dzikiej przyrody. Sprawdź, które są najpiękniejsze.

Ranking plaż nad polskim morzem. Gdzie warto wybrać się w 2022 roku?

Ranking został przygotowany przez redakcję portalu turystycznego E-WCZASY.pl w którym znajdziesz sprawdzone wakacyjne noclegi nad morzem:

1. Plaża w Świnoujściu

Miejsce pierwsze w rankingu nie jest żadnym zaskoczeniem. Plaża w Świnoujściu to nie tylko ulubiona plaża naszych redaktorów – to również jedna z najczystszych i najbardziej ekologicznych, najlepiej zarządzanych plaż w Polsce. Od siedemnastu lat, rok w rok, szczyci się prestiżowym wyróżnieniem Błękitnej Flagi. Przez wielu uważana jest również za najpiękniejszą.

Sięgający w niektórych miejscach nawet 200 metrów pas piasku ciągnie się przez 10 kilometrów – każdy znajdzie tu miejsce dla siebie: zarówno rodziny z dziećmi, pary poszukujące romantycznych zakątków, jak i sportowcy, tacy jak windsurferzy i kitesurferzy. Morze w tym miejscu wyróżnia się bardzo wysoką temperaturą – nawet 25-26 stopni i zachęca do kąpieli. Charakterystycznym punktem Świnoujścia położonym na plaży na Końcu Falochronu Zachodniego jest Stawa Młyny na lewym brzegu Świny.

Widok na plażę w Świnoujściu

2. Plaże na Półwyspie Helskim

Hel jest jednym z najbardziej zdumiewających półwyspów w Europie, a tutejsze plaże wręcz zapierają dech w piersiach. W szczególności warta uwagi jest duża plaża na cyplu – to niezwykłe miejsce oblewane z trzech stron wodami Bałtyku. W ostatnich latach powstała tu nowa promenada okalająca cypel, jednak plaża zachowała dziki i romantyczny charakter. Uwaga – prądy w okolicach cypla są dosyć silne, jeżeli szukasz spokojnego miejsca do pływania z małymi dziećmi, polecamy raczej plaże od strony Zatoki Puckiej.

3. Plaża w Białogórze

Plaża w Białogórze położona w Nadmorskim Parku Krajobrazowym zachwyca swoją pocztówkową urodą. To miejsce nieco rzadziej odwiedzane przez turystów, oddzielone od zabudowań przez szeroki pas lasu sosnowego. Jeżeli szukasz spokojnej oazy nad Bałtykiem, Białogóra może być idealna.

Białogóra - plaża

4. Plaża w Sopocie

Sopot nie bez powodu nazywany jest wakacyjną stolicą Polski. Warto wybrać się tu zwłaszcza podczas Festiwalu w Operze Leśnej, przespacerować się wśród eleganckich willi i secesyjnych kamieniczek i po słynnym molo. Także plaża w Sopocie z pewnością Cię nie rozczaruje: pas złotego piasku o długości 4,3 km i szerokości 100 metrów oferuje łagodne zejście do wody i wspaniałe możliwości relaksu.

Plaża w Sopocie

5. Plaża we Władysławie

Jedna z najpopularniejszych i najbardziej zatłoczonych plaż w Polsce. We Władysławowie znajdziesz aż pięć dużych, strzeżonych kąpielisk, morze atrakcji i morze parawanów, zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu sportowego (skuterów wodnych i motorówek) liczne punkty gastronomiczne. W sezonie odbywają się tu liczne imprezy, turnieje piłki siatkowej, koncerty czy wybory miss.

6. Plaża "Dubaj" w Jarosławcu

Sztuczna plaża została wybudowana w 2018 roku w Jarosławcu za 170 mln złotych. Celem inwestycji było nie tylko naśladowanie fantazji arabskich kurortów – plaża służy ochronie największego klifu na Środkowym Wybrzeżu. Jest także przepiękna.

7. Plaża Centralna w Kołobrzegu

Plaże w największym polskim uzdrowisku nad Bałtykiem są szerokie, piaszczyste i czyste. W szczególności polecamy wypoczynek na Plaży Centralnej, nazywanej również "Uzdrowiskiem Centralnym". Ma ona długość 400 m i szerokość do 90 m. Bardzo malowniczy odcinek znajduje się między molo a latarnią morską, w pobliżu Pomnika Zaślubin Polski z Morzem. Nadmorski Park Zdrojowy położony przy plaży jest idealny na długie przechadzki.

8. Plaża w Grzybowie

Linia brzegowa w Grzybowie tworzy niewielką zatoczkę, w której wody są zazwyczaj nieco cieplejsze niż w sąsiednim Kołobrzegu. Plaża w Grzybowie jest szeroka, piaszczysta i zadbana, sąsiaduje z sosnowym lasem, w którym panuje wyjątkowy mikroklimat, szczególnie korzystny dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych.

9. Plaża Wschodnia w Darłówku

Plaża Wschodnia w Darłówku to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Darłowo i Darłówko posiadają długi pas plaż mierzący około 20 kilometrów. Odcinek w Darłówku Wschodnim cechuje się bardzo spokojnymi wodami – to wiąże się z faktem, że kamienie w tym miejscu odcinają fragment dna, tworząc bardzo spokojne kąpielisko. Na plaży znajduje się boisko do gry w siatkówkę i zjeżdżalnie.

10. Plaża w Trzęsaczu

Plaża w Trzęsaczu zachwyca kameralną, romantyczną atmosferą. To spokojne miejsce idealne dla osób, które pragną wypocząć z daleka od tłumów, w dodatku zachwyca przepiękną scenerią. Ruiny dawnego kościoła w Trzęsaczu położone na wysokim klifie  podmywanym przez fale prezentują się wyjątkowo malowniczo.

Dodano: 2022-07-08 12:36:00

Komentarze (4)
Anonim
5.08.2022 14:37

Pełny ranking tego portalu zobaczyć można tutaj: https://www.e-wczasy.pl/blog/ranking-15-plaz-nad-polskim-morzem-2022/

Anonim
20.07.2023 21:22

A Ustka ?

Anonim
23.02.2024 20:53

Piękna.

Anonim
13.04.2024 11:20

a gdzie Międzyzdroje co to za ranking

Dodaj komentarz