Narty, snowboard, łyżwy i siniaki.

Sport to zdrowie...
...ale zabawne!

To prawda - sport jest zdrowy, rozwija nam mięśnie, trenuje kondycję....same plusy. Gorzej, kiedy odłożymy kartki z biologii i pójdziemy ten sport uprawiać. O ile są sporty które zaliczymy do kategorii “bezpiecznych”, jak bieganie czy skok w dal, to są również takie sporty, które do bezpiecznych nie należą. I wcale nie muszą mieć rangi ekstremalnych.

Kiedy zaczyna się zima, jak grzyby po deszczu rosną lodowiska i stoki. Czasem nie wiadomo nawet jakim cudem boisko do koszykówki, które jeszcze tydzień temu było otwarte i dzieci pod szkołą trenowały aż miło, dziś jest pokryte warstwą kilkunastu centymetrów lodu.

I zaczyna się zabawa. Stoki pełne są narciarzy i snowboarderów, lodowiska pękają w szwach od par romantycznie kręcących piruety, a wszystko to w otoczeniu białego puchu. Sceneria jak z bajki. Szkoda że ten puch jest puchowy przez pierwsze… 10 sekund!

A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo ktoś zaliczył przysłowiowego “szczupaka” prosto w zaspę. Auć.

Więc drodzy Czytelnicy - sport uprawiać trzeba. Lecz żeby z niego mieć zdrowie, trzeba uważać. Inaczej tyle wyciągnięcie z niego zdrowia, ile wyniesie …. rachunek za gips. Ale czego się nie robi dla odrobiny adrenaliny :)

A jeśli szukacie adrenaliny, wyjedźcie na zimowe wakacje. Stoki i lodowiska czekają, a i pokoje całkiem wygodne są tu:

Dodano: 2014-11-26
Komentarze (0)
Dodaj komentarz