Na stres – basen i sauna!

Basen jest jednym z tych miejsc, które po prostu musimy odwiedzać. Dzieje się tak dlatego, że w dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo wyeksponowani na stres. Co za tym idzie, nie zawsze wiemy, jak sobie poradzić z rzeczami przynoszonymi z pracy czy domu. Długa ekspozycja na czynniki stresujące sprawia, że w konsekwencji generuje się w naszym ciele dużo kortyzolu, a to jest już bardzo niebezpieczne. Doprowadza to do napięcia mięśniowego i hiperwentylacji w organizmie. Z tego też powodu ciągle czujemy się zmęczeni czy zaniepokojeni. Lęk zaczyna nam towarzyszyć na co dzień i nagle rozumiemy, że to właśnie praca doprowadziła nas do takiego stanu.

Co na to poradzić? Wybrać się, rzecz jasna, na basen. Warto najpierw kupić sobie wygodny strój kąpielowy, najlepiej taki zabudowany - bikini jest dobre na plażę, ale nie zawsze do pływania (choć do jacuzzi to inna sprawa). Jednak grunt, to żeby nasz kostium pozwolił nam oddychać i w pełni cieszyć się aktywnością fizyczną, którą zaczniemy uskuteczniać na pływalni.

Pozostaje więc pytanie: gdzie możemy tak urokliwie spędzić czas? To proste: zorganizujmy sobie weekend w Krakowie!

Wyjedźmy do parku wodnego w Krakowie

Parki wodne mają to do siebie, że nie tylko baseny możemy tam znaleźć. Oczywiście, jest to doskonałe miejsce dla dzieci. Wszelkiego rodzaju brodziki i zjeżdżalnie zaprojektowano z myślą o tych młodszych użytkownikach pływalni. Miejsca te są więc szczególnie oblegane przez dzieci, które wręcz ciągną za rękę swoich rodziców do wspólnego spędzania czasu w przyjemnej ablucji. Właśnie dlatego warto zabrać swoje pociechy do takiego miejsca. Dzieci mają naturalną potrzebę ruchu i w wodzie mogą ją zrealizować, co w konsekwencji oznacza, że później będą spokojniejsze.

Dla tych, którzy nie przepadają za kąpielą, są inne opcje spędzania wolnego czasu w wodzie. Przykładem może być sauna sucha lub sauna mokra, w której nie tylko się zrelaksujemy, ale również wzmocnimy swój organizm - ekspozycja na gorące powietrze pomoże naszemu organizmowi zwalczyć potencjalne infekcje. Właśnie dlatego sauny są tak popularne w krajach skandynawskich - jest tam przecież bardzo zimno, ale Norwegowie, Finowie czy Szwedzi ani trochę się tym nie przejmują i spędzają sporo czasu w saunach. My również możemy to zrobić, wystarczy odwiedzić krakowski park wodny i samemu przekonać się o niezwykle relaksującym wpływie sauny na organizm.

Reasumując: na baseny warto wybierać się choćby z tego względu, że jest to dla nas aktywność fizyczna, dobrze wpływająca na nasze ogólne samopoczucie i niwelująca stres!

Dodano: 2019-08-05
Komentarze (1)
Anonim 25.01.2020 12:44

Super! Uwielbiam saunę

Dodaj komentarz