Jak wybrać hotel podczas wakacji z dziećmi?

Wakacje z dziećmi to niezapomniane przeżycie dla Ciebie i Twojego dziecka. Podczas wakacji podtrzymujesz więzi rodzinne z dzieckiem, uczysz go nowych zabaw i patrzysz, co sprawia mu radość. No właśnie? Jak wybrać te doskonałe, pełne radości, klimatyczne wakacje z dzieckiem? Wybierz właściwy hotel! Jak to zrobić i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.


Gdzie najlepiej jechać z dzieckiem na wakacje?

Dzieci chcą poznawać, eksplorować teren, który ich otacza i to niezależnie od wieku dziecka. Ważne, żeby zadbać o jego rozwój nie tylko w czasie szkoły i pozaszkolnych kursów, ale także o zdrowy i aktywny wypoczynek. Gdzie w takim razie pojechać z dzieckiem? Nad Bałtyk! Polskie morze oferuje wiele atrakcji i dobry klimat oraz powietrze, a wybór odpowiedniego miejsca sprawi, że zarówno Ty, jak i Twoje dziecko nie będziecie się nudzili!

Polskie morze ma tę zaletę, że wybierając punkty na mapie położone bliżej środka nadmorskich kurortów nie będziemy musieli zbyt daleko jechać. A jest to bardzo istotne! Po pierwsze dla nas, bo nie zawsze mamy drugiego kierowcę, a w międzyczasie trzeba pilnować dzieci. Po drugie, dzieci raczej nie są fanami podróży, a wręcz często w jej trakcie chorują, dlatego tak ważne jest aby wybrać blisko położone miejsce docelowe.

Proponujemy wybrać się do Władysławowa, gdzie szczególnie polecamy resort https://www.gwiazdamorza.com/dla-dzieci, który oferuje bogatą infrastrukturę zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Resort położony jest we Władysławowie, które samo w sobie stanowi bogactwo atrakcji, nie tylko dla najmłodszych! Do Władysławowa z Warszawy jest nieco ponad 400 km, ale mamy wybór tras: albo S7 albo trochę dłuższą, ale częściowo z autostradą przez Łódź, Włocławek i Toruń.

Czym kierować się wybierając hotel na wakacje z dziećmi?

Każde dziecko to zupełnie odmienny byt, a gdy masz w domu kilkoro dzieci, do tego jeszcze w różnym wieku, wybierając hotel na wczasy z nimi, musz się nieźle nagłówkować. Czy aby na pewno? Obecnie, pewne hotele mają ofertę skierowaną głównie do dzieci, dbając również o komfort wypoczynku rodziców, jak wspomniana „Gwiazda Morza” we Władysławowie. Więc na co zwrócić uwagę?

Podstawowym zagadnieniem są nie tylko przestrzenne, komfortowe czy łączone pokoje, ale naszym zdaniem - restauracja. Wiadomo, że pewne dzieci potrzebują czegoś innego, a wspomniany hotel oferuje nie tylko kolorowe posiłki, które zje każdy niejadek, ale także kuchnię wolną od glutenu czy bez laktozy. Dorośli zjedzą wegetariańskie lub wegańskie dania, ale oczywiście nie tylko! Oprócz tego, są wyśmienite dania z ryb, wyłowionych z Morza Bałtyckiego, dania mięsne czy wspaniałe desery. Pamiętaj, że to bardzo ważne, żeby na wczasach odpocząć od zajęć nie tylko domowych, ale także tych w kuchni!

Podczas wakacji z dziećmi bardzo ważną rzeczą jest odległość hotelu od plaży, bo przecież wybierając się już nawet z jednym dzieckiem, masz tyle „ważnych rzeczy” do wzięcia na plażę, że przydałaby Ci się taksówka! Wybierając Resort „Gwiazda Morza” ten problem odpada, gdyż jest on położony bezpośrednio przy plaży, dzielącej hotel tylko wąskim odcinkiem lasu. Co jeszcze jest istotne na wczasach z dziećmi?

Jakie atrakcje powinien zapewniać hotel na wakacje z dziećmi?

Wakacje z dziećmi powinny być relaksujące zarówno dla najmłodszych (lub nieco starszych),jak i dla dorosłych. Władysławowo ma tę zaletę, że naprawdę jest tutaj co robić! Wspaniała, szeroka plaża, promenada nieopodal, motylarium, lunapark, muzeum figur woskowych, labirynt w polu kukurydzy, a dla starszych rejs widokowy statkiem czy aleja gwiazd sportu, paralotnie lub windsurfing. Mało?

Resort „Gwiazda Morza” dodatkowo oferuje zabiegi Spa nie tylko dla starszych Pań, ale także dla tych młodszych! Dziewczynki (czy nawet chłopcy) mogą udać się na masaż czekoladą, który także wspomaga jakość snu i ma właściwości rehabilitacyjne. A może kolorowy manicure? Taka możliwość też się tu znajduje.

4 - gwiazdkowy hotel „Gwiazda Morza” zapewnia zajęcia sportowe, nie tylko w basenie, ale także warsztaty kreatywne, prywatny plac zabaw czy rowery. Ciekawą atrakcją oferowaną przez hotel dla najmłodszych jest Podwodny Świat jak w Bajce. To sala wyposażona w basen z kulkami, zjeżdżalnie, mosty i inne atrakcje połączone z łodzią podwodną, które robią wrażenie! Te wszystkie zabawy i możliwości miłego i relaksującego sposobu spędzania wolnego czasu sprawią, że nie tylko Twoje dzieci będą zachwycone, ale - Ty także!

Dodano: 2023-03-07 14:35:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz