Neogotycki Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego

Po zamknięciu Kościoła p.w. Św. Mikołaja, znajdującego się nad samym morzem na klifie, rozpoczęto budowę nowego kościoła - 26 sierpnia 1874 roku. Budowla stała już wykończona 6 lat później, zatem 23 grudnia 1880 roku kościół poświęcono i otworzono jego bramy dla wiernych.

Większość wyposażenia kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego pochodziła właśnie z zamkniętej świątyni na klifie. Stamtąd pochodzą między innymi kazalnica z 1646 roku, dwa dzwony, obraz olejny Charlesa Pattisona, przedstawiający ruiny średniowiecznego kościoła na klifie oraz niezwykły, barokowy ołtarz Joachima Sellina, początkowo przeniesiony z Kościoła Św. Mikołaja do katedry w Kamieniu Pomorskim, potem jednak umieszczony w neogotyckim kościele w Trzęsaczu.

W czasie II Wojny Światowej, świątynia doznała niestety znacznych zniszczeń i wymagała renowacji. W 1998 roku przekazano ją we władanie władzom kościelnym i rozpoczęto jej odbudowę, dzięki znacznej pomocy polskich sponsorów skupionych wokół Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.


Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Podczas gdy fale niszczyły znajdujący się na klifie, kościół p.w. Św. Mikołaja, 26.08.1874 r. wszczęto budowę nowej świątyni. Wzniesiono ją w 6 lat i przeniesiono doń większość wyposażenia z zamkniętego kościoła na klifie, m.in. kazalnicę, dzwony, obrazy i cenny, barokowy ołtarz. Podczas II wojny Światowej kościół zniszczono i wymagał on renowacji i odbudowy.

Komentarze (1)
Anonim 8.04.2019 08:31

Piękny kościół, który na pewno warto zobaczyć. Niewielki acz efektowny.

Dodaj komentarz